Bidet – hygienický pomocník k nezaplacení

Tagy:  bidet, bidety, sanitární zařízení

Sponzorované odkazy:

Bidet – hygienický pomocník k nezaplacení

Bidet – pro někoho hygienický pomocník k nezaplacení pro druhého pojem neznámý a nevysvětlitelný. Každopádně bidet patří k základnímu sanitárnímu vybavení každé moderní koupelny, který nám každodenně pomáhá jednoduše řešit hygienické požadavky.

K čemu bidet slouží:

Bidet patří mezi sanitární zařízení, které nám pomáhá odstranit nežádoucí mikroorganismy z intimních míst. K této očistě se používá bidetová baterie, která je umístěna přímo na míse, s možností nastavitelnosti směru proudu vody. Bidetová baterie funguje na stejném principu jako ostatní koupelnové baterie, tedy s regulací teploty vody.

Výhody bidetu

K výhodám bidetů patří vysoké hygienické možnosti, voda s gelem oproti toaletnímu papíru odstraní veškeré nežádoucí mikroorganismy. Díky pravidelnému bidetovému sprchování snížíme nebezpečí vzniků hemeroidů. Bidet je velkým pomocníkem především pro ženy těhotné a velmi účinně pomáhá ženám těsně po porodu nebo ženám v době menstruace. K dalšímu segmentu lidí, kteří bidet ocení, patří lidé trpící na hemeroidy, starší ženy s poklesem pánevního dna, lidé s vyšší tělesnou hmotností, tělesně handicapovaní a lidé, kteří mají sedavé zaměstnání.

Instalace bidetu

Umístění bidetu by mělo být přizpůsobeno výšce členům domácnosti, za standardní výšku osy bidetu se považuje míra 60 cm od osy klozetu. Bidetová mísa by měla být doplněna nejlépe směšovací pákovou baterií, určenou pro bidetové použití. Bidetová baterie disponuje možností nastavení si sklonu a směru průtoku vody a možnosti regulace teploty vody. Na trhu můžeme objevit bidetové baterie jejichž průtok vody nebo sprška směřuje ze středu přímo nahoru. Tento typ baterií však patří k účelově k méně praktičtějším. Bidetová mísa se umisťuje na stejně tak, jako mísa záchodová, avšak člověk při jeho užití bude čelem ke zdi. Pro starší generace je vhodné vedle bidetu umístit madlo, které je důležitým pomocníkem nejen při usedání, ale především při stávání.

Výběr bidetu

Při výběru bidetu bychom se měli zaměřit především na pohodlí, které nám při mytí poskytne. Většina bidetových mís nedisponuje sedátkem, což je praktikováno z důvodu stránky estetické. Při výběru tedy dbejme na to, aby byl bidet vyroben z kvalitní keramiky, s hranami zaoblenými, jelikož tento tvar dokáže lehce podepřít stehna a hýždě. Na trhu můžeme bidety vybírat z varianty stojacího nebo závěsného provedení, z hlediska estetického bychom měli vybrat stejnou variantu se záchodovou mísou. U stojacích bidetů je zaručena pevná stabilita, tento typ je vhodný především pro silnější osoby nebo osoby s omezenou pohyblivostí. Závěsný bidet je estetičtější záležitostí, používaný především v moderních interiérech, jeho předností je velmi snadná údržba.

Článek Bidet – hygienický pomocník k nezaplacení byl publikován 31. července 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...