Co to jsou bio krby?

Tagy:  krby, bio krby, interiérové krby

Sponzorované odkazy:

Co to jsou bio krby?

Moderním interiérovým prvkem jsou krby, které se staly, díky praskajícímu dříví a zlatavě-červeným šlehajícím plamenům, symbolem rodinného života a štěstí. Příjemná atmosféru a uklidňující pohled do ohniště přispívají nejen k pohodové atmosféře nýbrž i k minimalizování nákladů na vytápění.

Co si mám představit pod pojmeme bio krb?

Bio krb je krb disponující krbovou vložkou, která funguje na principu spalování bio alkoholu, který je upraven tak, aby hořel v přirozených barvách. Díky moderní technice se můžeme dívat do nádherně šlehajících žluto-zlatých plamenů, které neprodukují dým, spaliny ani zápach. Bio alkohol nebo bio líh produkuje CO2 a H2O, což je v překladu kysličník uhličitý smíšený s vodou, tedy látkou podobná té, kterou člověk vydechuje. Na základě výše uvedeného nám nehrozí žádná otrava a nemusíme se obávat usazeného prachu, jak je tomu v případě krbů klasických.

Na našem trhu existuje široká nabídka bio krbů, vybírat můžeme z variant klasických i atypických, tedy dle stylu našeho interiéru. Také výběr materiálů je opravdu široký, nabídka zahrnuje krby mramorové, skleněné, nerez, kachlové i ocelové.

Nevýhodou bio krbů je však nepřítomnost zvuku praskajícího dříví, které během spalování vydává velmi příjemné aroma. Tomu však již také technika přišla vstříc a tak si můžeme do krbu nakapat příjemný aromatický olejíček s vůní různých druhů dřevin. Jediným mínusem tedy bude zvuk praskajícího dřeva, čemuž však určitě přijdou odborníci již brzy na kloub.

krby v interiéru působí opravdu luxusněkrby v interiéru působí opravdu luxusně

Jaký je rozdíl mezi klasickým a bio krbem?

Stavba klasického krbu si žádá příliš mnoho specifických požadavků, vedle dostatečného místa musíme také počítat s náročnou výstavbou. Největším problémem v již obydleném interiéru je požadavek na komínový odvod, se kterým je nutné počítat již předem. Pořízením bio krbu nám odpadnou veškeré starosti nejen s výstavbou, ale i s prostorovým řešením, což je výhodné především pro majitele bytových jednotek, kteří mají o krb vážný zájem.

Kam lze bio krb umístit?

Velkým plusem bio krbů je jejich mobilita, která nám umožňuje umístit krb tam, kam právě chceme. Díky samostatné hořákové komoře, kterou disponují, můžeme bio krby přesouvat z místa na místo, dle aktuální potřeby.

na první pohled jsou bio krby od těch klasických k nerozeznánína první pohled jsou bio krby od těch klasických k nerozeznání

Článek Co to jsou bio krby? byl publikován 9. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.