Gobelíny opět zdobí prázdné stěny interiéru

Tagy:  gobelíny, gobelín, nástěnné koberečky

Sponzorované odkazy:

Gobelíny opět zdobí prázdné stěny interiéru

Gobelíny neboli tapiserie patří k textilním interiérovým doplňkům, které můžeme charakterizovat jako nástěnné obrazové koberce. Dle tohoto popisu tedy vyplývá, že se jedná o koberce, kterými si můžeme ozdobit prázdnou stěnu a použít je namísto obrazů nebo jiných závěsných dekorací.

Design

Jelikož gobelíny opět přicházejí do módy, věnuje se jejich grafice a motivům řada výtvarníků a designérů, na základě jejichž návrhů jsou nástěnné koberce zpracovány. V současné době jsou gobelínové motivy zpracovávány také dle námětů děl moderních a současných malířů, jelikož právě tyto obrazce dokáží dokonale vyniknout v moderních a vkusně zařízených interiérech.

V případě, že si z bohaté nabídky na trhu nevyberete, je možno nechat si gobelín zhotovit dle svých představ. Ve studiu stačí předložit vlastní návrh, podle kterého vám gobelín vypracují. V tomto případě je však nutné počítat s vyšší finanční částkou, jelikož se jedná o nadstandardní služby. Na druhou stranu se však bude jednat o originál, který budete vlastnit pouze vy a který bude pravděpodobně dokonale sladěn s interiérem vašeho obydlí.

K aktuálním moderním trendům patří funkcionalistické motivy, oblíbené jsou geometrické vzory, abstraktní motivy a skládané obrazové plochy, které dokáží do interiéru přinést novou prostorovou hloubku.

Výroba gobelínů

V současné době se gobelíny vyrábějí několika různými technologiemi, které disponují specifickými vlastnostmi.

Na našem trhu se můžeme setkat s ručně tkanými gobelíny, které disponují nejvyšší kvalitou zpracování. Jelikož se jedná o poměrně zdlouhavou a namáhavou práci jsou dle těchto parametrů, ručně tkané gobelíny, finančně vysoce ceněny. Ručně tkané originální gobelíny patří k velmi prestižním interiérovým doplňkům, kterými se pyšní nejen movitější majitelé, ale také ambasády a exkluzivní komerční budovy. Cena za středně velký, ručně tkaný gobelín se pohybuje řádově ve statisících korunách.

Napodobeniny gobelínů můžeme zakoupit především při zahraniční dovolené v arabských zemích, široký výběr nabízejí na tržištích v Maroku, Turecku, Tunisku i Egyptě. Za středně velký neoriginální kousek zaplatíme v přepočtu kolem 1 000 Kč. Ručně tkané koberce a koberečky zde pořídíme též za velmi přijatelné ceny, které se zpravidla pohybují od 1 000 do 5 000 Kč.

Článek Gobelíny opět zdobí prázdné stěny interiéru byl publikován 11. října 2009 v 08.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...