Moderní sedací soupravy

Tagy:  sedací soupravy, kožené sedačky, sedačky, moderní sedací soupravy

Sponzorované odkazy:

Moderní sedací soupravy

Sedací soupravy patří k dominantám obývacího pokoje a slouží především k odpočinkové činnosti a společenským událostem. Sedací soupravu bychom měli rozmístit tak, aby oddělovala jednotlivé funkční části místnosti a ucelila daný prostor.

Správný výběr

Tuzemský trh disponuje širokou nabídkou sedacích souprav, různého barevného i materiálového provedení, ve všech velikostí a tvarech. Výběr je omezen prostorovými možnostmi daného interiéru, vybírat bychom měli tedy takovou velikost, která nám nebude bránit ve volném průchodu a nebude tvořit překážku v interiéru.

Nejdůležitějším bodem před samotnou koupí nové sedací soupravy je nutné si ji vyzkoušet, zda se nám v ní bude dobře sedět a zda nám bude pohodlná.

Barevně by nám měla sedačka ladit především s podlahovou krytinou a nábytkem, k moderním trendům patří minimalistické tvary. Mezi nejoblíbenější barvy, které se volí do moderních interiérů patří barva bílá, krémová, vanilková nebo čokoládová. Moderním trendem je jednobarevnost, elegance a jednoduchost.

Do menších prostorů bychom měli volit menší typ sedací soupravy, nejlépe model, který disponuje prodlouženou částí pro nohy, které jsou alternativou doplňkových křesel, čímž ušetříme značný prostor.

Velkým prostorům by měly dominovat sedačky tmavších barev, oblíbená je červená a černá, nejlépe v koženém provedení. Kožené, popř. koženkové sedací soupravy bávají nejčastěji doplněny kovovými nebo dřevěnými nožičkami, které dotváří elegantní celkový vzhled.

Jaký materiál je trendy

V současné době patří k nejmodernějším a zároveň nejexkluzivnějším materiálům, k výrobě sedacích souprav, kůže. Kůže, jakožto přírodní materiál, se velmi dobře přizpůsobuje klimatickým podmínkám v daném interiéru a časem získává na kvalitě. Prvotní investice, jsou oproti čalouněným sedačkám podstatně vyšší, na druhou stranu však kupujeme nábytek, který disponuje dlouhotrvající hodnotou.

Skládací sedací soupravy

Skládací sedací soupravy jsou velmi oblíbené zejména v domácnostech, ve kterých se velmi často mění vnitřní uspořádání nábytku. Jednotlivé dílce sedací soupravy můžeme volně kombinovat a skládat do sebe dle aktuální potřeby s ohledem na pohodlí a prostor.

Doplňky

K velmi oblíbeným doplňkům k sedacím soupravám patří taburetky, které slouží pro natažení dolních končetin, což při dlouhodobějším sezením přináší velmi příjemnou úlevu. Taburetky by měly materiálově i barevně ladit se sedací soupravou, avšak nemusí být její přímou součástí.

Součástí kvalitnějších typů sedacích souprav jsou polohovací opěrky zad, které slouží především pro pohodlné opření, popř. při relaxování. K dalším výhodám patří sklopné opěrky na ruce a vysouvací podnožník, který je výbornou alternativou taburet. Pevnou součástí sedačky mohou být odkládací dřevěné poličky, které jsou nejčastěji umístěny po stranách nebo v zadní části pohovky.

Článek Moderní sedací soupravy byl publikován 17. dubna 2009 v 12.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...