Luxusní bydlení

Tagy:  bydlení, domy, byty, luxusní bydlení, přepych

Sponzorované odkazy:

Luxusní bydlení

S pojmem luxus se často pojí vysoká cena, přepych, komfort, kvalita a pro mnohé nedosažitelnost.

Luxusní bydlení by však mělo oslovit majitele i návštěvníky svou výraznou smyslností, rafinovanými detaily, jednoduchostí, vysokou kvalitou provedení a nadstandardním komfortem. Luxusní bydlení tedy můžeme definovat jako místo, kde se kvalita snoubí s vkusem, modernost s nadčasovostí a ekologie s nejnovější technologií.

Důležitým prvkem luxusního interiéru jsou barvy, ze kterých vychází do popředí barva zlatá, která je již po staletí považována za barvu luxusu. Zlatou barvu můžeme použít na stěnách, povlečení, kuchyňském vybavení, koupelnových baterií, rámech zrcadel a obrazů či doplňků – vázy, sošky, mísy, květináče.

Také prostor je považován za prvek luxusu, kterým disponují moderní, nadčasové domácnosti. Moderní interiéry uchvátí především velkorysým prostorem, který propojuje několik obytných místností. Nejčastější kombinací bývá spojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, který může být oddělen posuvnými prosklenými či plnými dveřmi.

Za luxusní nábytek je považován takový, který je netradiční a vyroben z kombinovaných materiálů, které působí až výstředním dojmem. Výsledkem materiálových kombinací může být dřevěná deska stolu s chromovými nohami, kožená sedací souprava propletená plyšem, skleněné umyvadlo posazené na kamenné desce či plastová židle s kovovými nohami. To samé platí i o kombinaci různých nábytkových stylů a provedení, kde hranaté tvary střídá organická zaoblenost s důrazem na detail a originalitu.

Luxusní kuchyně diametrálně mění svoji funkci, čímž si získávají zcela nový statut, který se projevuje v kombinaci neslučitelných forem, stylů, materiálů, barev a tvarů. Kuchyně jsou plně funkční, převládá v nich nejnovější technika, nabízí pohodlí při práci a představuje víceúčelovou místnost.

Současná vyspělá a neustále se inovující počítačová a komunikační technika je promítnuta v interiérech luxusního bydlení. Mezi takové vymoženosti patří například automatizace osvětlení, která reaguje pouze na vstup člověka do místnosti a popř., že v prostoru není dostatek přirozeného světla, osvětlení se automaticky spustí. K dalším technickým novinkám patří centrální vypínání a zapínání několika elektrických spotřebičů, což je možné provést pouze stiskem jediného spínače. Při odchodu z domu, se automaticky zamčením dveří vypne televizor, zhasnou světla, vypne se elektrická trouba i žehlička, stáhnou žaluzie a spustí se bezpečnostní alarm. Řídící jednotku domu je možné nechat si propojit s vnější sítí a poté dům ovládat na dálku pomocí mobilního telefonu nebo internetu.

Tip: Pokud nemáte dost peněz na pořízení luxusního bydlení, můžete si alespoň pronajmout krátkodobé ubytování v nějakém luxusním hotelu nebo penzionu.

Článek Luxusní bydlení byl publikován 28. prosince 2008 v 18.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...