Skleněný nábytek

Tagy:  nábytek, skleněný nábytek, skleněné stolky, skleněné stoly, sklo

Sponzorované odkazy:

Skleněný nábytek

Z časopisů o bydlení se můžeme nechat inspirovat interiérovým nábytkem vyrobeným z nejrůznějších materiálů. Dnes již nikoho nepřekvapí nábytek z plastu, umělého kamene, kovu ba dokonce skla. A právě skleněný nábytek si začíná prošlapávat cestičku do moderních interiérových prostor, a to v nejrůznějších nábytkových podobách.

Sedací nábytek

Celoskleněný sedací nábytek však prozatím zůstává stále raritou, atypickým řešením interiéru a nedůvěrou potenciálních uživatelů. Sklo totiž ve většině z nás vzbuzuje dojem křehkosti, chladivosti a snadné rozbitelnosti. Celoskleněný sedací nábytek se však vyrábí z kvalitního, pevného tvrzeného skla, které musí splňovat přísná bezpečnostní opatření. Tvrzené sklo je charakteristické tím, že v případě rozbití se rozpadne na drobné střepy, které uživatelům nijak neublíží.

Celoskleněné konferenční stolky nebo jídelní stoly patří ke standardním nábytkovým sestavám, které převládají v řadě domácností. Použití celoskleněných křesílek či jídelních židlí je zatím v začátcích, jejichž vývoj však kráčí poměrně rychlými mílovými kroky.

Koupelna

Klasická keramická umyvadla jsou nahrazována umyvadly z nejrůznějších atypických materiálů, k nejčastějším patří umyvadla z přírodního či umělého kamene, dřeva nebo skla. Skleněná umyvadla jsou vhodná zejména do menších koupelnových prostor, jelikož dokáží opticky danou místnost zvětši a odlehčit. K nevýhodám skleněných umyvadel však patří vysoké požadavky na údržbu, jelikož zaschlé kapky na povrchu patří k největším vadám na kráse. Při výběru tudíž věnujme pozornost skleněným umyvadlům, které disponují speciální povrchovou vrstvou, která usnadní údržbu.

Interiérové doplňky

Skleněné interiérové doplňky, v podobě polic a poliček, kosmetických stolků či stojanů, se vyskytují téměř ve všech domácností. Ovšem celoskleněné interiérové doplňky, které nedisponují žádným jiným přídavným materiálem (kov, plast, dřevo), se vyskytují velmi zřídka. Nejen k dekorativním, ale především k praktickým účelům slouží celoskleněný němý sluha, který vynikne téměř kdekoliv.

Charakteristika skleněného nábytku

Skleněný nábytek působí v každém interiéru velmi decentně, elegantně, vzdušně a svým transparentním vzhledem nikterak nenarušuje přítomnost ostatního nábytku a interiérových doplňků. Z praktického hlediska však nepatří mezí nejšťastnější volbu, jelikož je všeobecně známo, že právě sklo vyžaduje velmi náročnou a pravidelnou údržbu. Skleněný povrch je magnetem prachu, nedokáže ukrýt otisky prstů nebo kapky vody.

Článek Skleněný nábytek byl publikován 3. srpna 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...